به دنیای "شنوایی بهتر" خوش آمدید

موفقیت کاربر در استفاده از سمعک، با تنظیم اولیه و دریافت آن شروع می شود. شنیدن با سمعک تجربه ای جدید و مهیج برای شما خواهد بود. اگر این فرایند را گام به گام طی نمایید، به زودی به مزایای متعدد سمعک پی خواهید برد.

 

به خاطر داشته باشید که مدتی طول می کشد تا به سمعک جدید عادت نمایید. در روزهای اول استفاده ممکن است حس کنید که چیز اضافه ای بر روی گوش خود دارید. نگران نباشید. همان گونه که به عینک یا گردن بند عادت می نمایید ، به زودی سمعک روی گوش خود را نیز فراموش خواهید کرد.

  

 برای استفاده از یک سمعک جدید، باید از برنامه مشخصی پیروی نمایید. ادیولوژیست این برنامه را در اختیار شما قرار می دهد. هدف برنامه این است که سمعک به بخشی از زندگی روزمره شما تبدیل گردد.

 در روز های اول، صدای خودتان را طبیعی نخواهید شنید. شاید فکر کنید که چقدر بلند حرف می زنید. مطمئن باشید که با گذشت زمان صدایتان طبیعی تر می شود. نگران نظر دیگران نباشید. دیگران قبلا به صدای شما عادت نموده اند و سمعک بر صدای شما که توسط دیگران شنیده می شود، تاثیری ندارد.

 در طول روز زمانی را برای گوش دادن به اصوات جدید در محیط اختصاص دهید. برخی اصوات ممکن است بلند، تیز و یا خشن به نظر برسند. این موارد را به ادیولوژیست گزارش دهید تا سمعک را مطابق با گزارش شما تنظیم مجدد نماید.

 زمانی را برای آشنایی بیشتر با دکمه ها و کنترل های سمعک اختصاص دهید. با کمی صبر و حوصله می توانید استفاده آسان از سمعک را فرا بگیرید.

 خانواده و دوستان نزدیک شما، نقش مهمی در دوره عادت پذیری و تنظیمات سمعک دارند. از آنها بخواهید که بخش "نکاتی برای اعضای خانواده" را مطالعه نمایند.

 در طول روز و در محیط های مختلف، سعی کنید که فاصله مناسب از مخاطبین را کشف نمایید. از رستوران ها و مکان های عمومی استفاده نمایید که شنیدن و درک گفتار در آنها راحت تر می باشد.

 به خاطر داشته باشید که همیشه پیش از دویدن باید راه رفتن را بیاموزیم. کاهش شنوایی که در طول چندین سال و به تدریج رخ داده است را نمی توان یک شبه کاملا درمان نمود. صبر و بردباری کلید موفقیت شما در استفاده از سمعک می باشد.

 استفاده مداوم و دائمی از سمعک توصیه می شود. در بسیاری از موارد، استفاده غیر مداوم و نامنظم به شما اجازه بهره وری کامل از مزایای سمعک را نخواهد داد.

 استفاده از سمعک، تنها بخشی از فرایند توانبخشی شنوایی است و تربیت شنیداری و آموزش لب خوانی مکمل استفاده از سمعک می باشند.